Return to site

Wina francuskie

Wina francuskie są jak szlachetna, dojrzewająca szkocka whisky single malt lub kubańskie cygaro. Podobały mi się wszystkie trzy.
Wina francuskie mają wieloletnią tradycję, wiedzę i różnorodność. Jeśli masz ochotę na drinka, powinieneś spróbować francuskiego wina. Oczywiście różni ludzie mają różnych ulubionych. Taka jest ich różnorodność.
Rozważ spróbowanie trzech win z trzech różnych obszarów uprawy winorośli we Francji: Rodanu, Burgundii i Bordeaux.
Z Rodanu rozważ Croze Hermitage lub jego bardziej wyrafinowany krewny - Chateuneuf du Pape. Obie mają głębokie, ziemiste smaki z południa Francji. Miałem szczęście, że w 1987 roku udałem się na degustację wina do Chateuneuf du Pape.
Jeśli masz szczęście, możesz trafić na biały Chateuneuf du Pape, który jest fantastycznym dodatkiem do ryb. Kupiłem kiedyś trzy butelki, które starannie przechowywałem przez kilka lat.
Z Burgundii rozważ lżejszy, aromatyczny i bardziej owocowy Volnay. To osobisty faworyt. Po prostu miałeś delektować się każdą kroplą. Jeśli wolisz biel, zawsze jest Chablis.
Z Bordeaux masz szeroki wybór. Poszedłem na degustację wina do Saint Emilion, który był wspaniałym dniem w uroczej wiosce. Alternatywnie, rozważ Haut Medoc.