Return to site

Skutki spania na złym materacu

Budzisz się z obolałymi mięśniami? Czujesz, że brakuje ci trochę swojej zwykłej motywacji? Być może myślisz, że możesz nawet wpaść w depresję. Chociaż jest całkowicie możliwe, że każdy z nich może pochodzić z innego źródła, przed wprowadzeniem jakichkolwiek drastycznych zmian należy rozważyć jedno: materac.
W przeciwieństwie do tego, co z mojego doświadczenia wynika, że ​​wiele osób uważa, że ​​materace nie są przeznaczone do wiecznego użytku. Być może naprawdę polubiłeś sposób, w jaki wpasowałeś się w rowek, który stworzyłeś w tym 20-letnim materacu, ale prawdopodobnie nie przynosi ci to żadnej łaski. Od bólu fizycznego po zdrowie psychiczne - Twój materac może mieć na to dramatyczny wpływ.
Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie wyspać się dobrze. To, co jesz, ile pijesz i to, co robisz przed snem, może mieć szkodliwy wpływ na to, jak dobrze wypoczywasz. Kofeina jest oczywistym czynnikiem, ale nawet woda może powodować problemy, stwarzając potencjalną sytuację, w której musisz wstać w środku nocy, aby opróżnić pęcherz.
Nawet sposób ustawienia pokoju może powodować problemy ze snem. Są rzeczy, których po prostu nie powinieneś mieć w środku, jeśli Twoim celem jest sen. Telewizory i urządzenia mobilne mogą stymulować umysł do większej przytomności, utrudniając w ten sposób zasypianie.

Po czym poznam, że mam złe łóżko i jakie są objawy złego materaca?

Po pierwsze, wiek. Zadbany materac może wytrzymać około 10 lat. To zależy od źródła, z którego korzystasz, ale ogólny konsensus wydaje się wynosić od ośmiu do dziesięciu lat. Oznacza to jednak, że dobrze traktujesz swój materac. Nie jest to na przykład trampolina, więc nie pozwalaj nikomu na nią wskakiwać, tak zabawnie, jak to może być. Niektóre materace wymagają obracania, a większe materace mogą korzystać z podparcia pośrodku, aby zapobiec ich zanurzeniu.
Starsze materace również stwarzają potencjalne problemy higieniczne. Na przykład bardzo się pocimy podczas snu, tracąc około ćwierć litra płynu każdej nocy, który trafia prosto na nasz materac. Ciecz prowadzi do pleśni, która prowadzi do zarodników. Są pokrowce na materace i takie, które mogą temu zapobiec, ale nie każdy je ma.
Roztocza mogą się również rozwijać, gdy na materacu gromadzi się nasza martwa skóra. Roztocza niosą ze sobą własne problemy, z których nie najmniejszym są alergeny, które mogą powodować prawdziwe problemy u osób cierpiących na astmę, a nawet zaostrzać choroby skóry, takie jak egzema.
Odkształcenie to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, próbując określić, czy potrzebujesz nowego łóżka. Dobre łóżko będzie w stanie utrzymać swój kształt bez względu na to, ile zostanie na nim obciążone, w granicach rozsądku. Jeśli zaczniesz widzieć środek łóżka lub miejsca, w których ty i twój partner śpicie, zaczynacie się zanurzać, zdecydowanie powinieneś rozważyć wymianę materaca. Jeśli nadal jest objęty gwarancją, większość gwarancji obejmuje tego rodzaju problemy, o ile upewniasz się, że materac jest na odpowiednim systemie podtrzymującym.
Poza kwestiami związanymi z wiekiem i wadliwym działaniem materaca, jest jeszcze jeden ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę: Ty. To, co może być dobrym materacem dla jednej osoby, może być dla Ciebie złym materacem. Wystarczy spojrzeć na wszystkie dostępne opcje, aby stwierdzić, że nie ma jednego rozwiązania pasującego do wszystkich powierzchni do spania.
Niektórzy ludzie wolą bardziej miękki materac, podczas gdy inni chcą czegoś bardziej twardego lub czegoś w środku. Musisz także wziąć pod uwagę rozmiary materacy, materiały, z których są wykonane, i różne rodzaje technologii użytej do ich wykonania. Wybór materaca nie musi być trudny, ale jest to decyzja, którą należy podjąć ostrożnie i należycie ją przemyśleć.
Pomiędzy bólem pleców, szczególnie bólem dolnej części pleców, spowodowanym przez zniekształcony materac, a potencjalnymi problemami alergicznymi, powinno być oczywiste, że spanie na złym materacu jest absolutnie przeciwne do dobrze przespanej nocy. Brak odpowiedniego odpoczynku to szybki sposób na znalezienie potencjalnych problemów zdrowotnych.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly