Return to site

Naturalne metody leczenia bólu szyi

Jeśli śpisz na boku, spróbuj umieścić poduszkę między nogami, co może pomóc w wyrównaniu bioder, miednicy i kręgosłupa, odciążając szyję.
Jeśli śpisz na plecach, połóż pod kolanami poduszkę, która pomoże utrzymać prawidłową krzywiznę dolnej części pleców. Spróbuj umieścić poduszkę pod każdym ramieniem, co wielu ludzi uważa, że ​​odciąża ich szyję.
Oprócz pozycji do spania ważne jest znalezienie odpowiedniej poduszki. Spróbuj użyć zaokrąglonej poduszki, aby podtrzymać krzywiznę na szyi. Możesz wypróbować poduszkę z pianką z pamięcią kształtu, która dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, zapewniając większe wsparcie.
Ponieważ pozycja do spania i poduszki mogą pomóc w usztywnieniu karku, sam sen również odgrywa dużą rolę w bólu mięśniowo-szkieletowym. Niewystarczająca ilość snu może w rzeczywistości uczynić Cię bardziej wrażliwym na ból, więc postaraj się, aby konsekwentnie dobrze się wyspałeś.

Ból szyi może znacząco zakłócić Twoje życie i utrudnić - jeśli nie czasami uniemożliwić - wykonywanie normalnych, codziennych czynności. Chociaż ból szyi może ustąpić samoistnie, prawie 50% osób, które odczuwają ból szyi, stwierdza, że ​​powraca on sporadycznie lub jako stan przewlekły.
Jeśli cierpisz na ból szyi, niekoniecznie musisz polegać na lekach przeciwbólowych lub poddawać się operacji. Istnieją całkowicie naturalne metody leczenia bólu szyi, które mogą pomóc Ci szybko poczuć się lepiej i zapobiec większemu obciążeniu lub urazom.

Naturalne leczenie bólu szyi spowodowanego złą pozycją snu
Masaż to nieinwazyjny, delikatny sposób na złagodzenie napięcia i bólu szyi. Jest szczególnie skuteczny, gdy jest stosowany u pacjentów, u których ból szyi można wyraźnie zidentyfikować jako związany z konkretnym powtarzającym się incydentem, takim jak niewłaściwa pozycja do spania.
Jeśli śpisz na brzuchu lub z podpartą szyją pod ostrym kątem, rano możesz obudzić się bolesnym zaskoczeniem, a ból szyi może utrzymywać się przez cały dzień. Jeśli odczuwasz ból szyi, który
Miękka zakrzywiona poduszka lub poduszka w kształcie wałka, która dopasowuje się do naturalnej krzywizny szyi i tylnej części czaszki, może w naturalny sposób podtrzymywać szyję, a spanie na plecach lub bokach może pomóc w ułożeniu szyi pod naturalnym, wygodnym kątem, dzięki czemu budzić się wypoczęty i wolny od bólu.
Użyj skarpetki wypełnionej ryżem, lekko podgrzanej w kuchence mikrofalowej i owiniętej w gorący, mokry ręcznik, aby stworzyć elastyczną „poduszkę” na szyję, która dostarcza wilgotne ciepło do bólu i rozluźnia mięśnie szyi.

Naturalne leczenie bólu szyi spowodowanego złą postawą
Siedzenie i wpatrywanie się w ekran znajdujący się na niewielkiej wysokości w stosunku do poziomu oczu (np. Źle ustawiony ekran komputera stacjonarnego, laptop lub urządzenie podręczne, takie jak telefon lub tablet) może powodować znaczny i chroniczny ból szyi.
Podniesienie ekranu do poziomu oczu i wyprostowanie pleców, ramion i szyi może pomóc złagodzić ból szyi spowodowany złą postawą, usuwając przyczynę nadwyrężenia szyi. Jeśli potrzebujesz pomocy, pamiętając o utrzymaniu wyprostowanej szyi i pleców, poprowadź pasek taśmy kinezjologicznej od linii włosów w dół kręgosłupa. Kiedy odchylasz szyję lub ramiona w dół, taśma ostrzega o zmianie postawy, abyś mógł ją skorygować.
Możesz także złagodzić i zapobiec bólowi szyi spowodowanemu złą postawą, wykonując serię przewrotów szyi i ćwiczeń kilka razy dziennie. Użyj powolnego, kontrolowanego ruchu, aby rozciągnąć napięte mięśnie szyi i złagodzić ból szyi.

Naturalne leczenie bólu szyi spowodowanego starzeniem
Jeśli masz ponad 40 lat i zacząłeś odczuwać ból szyi, może to być wynikiem zwyrodnienia krążka szyjnego (spondyloza). Stopniowe zwyrodnienie dysków między kośćmi kręgosłupa szyjnego (część kręgosłupa, która rozciąga się do tyłu szyi) może powodować uczucie ucisku nerwów i skurcz mięśni.
Miękka orteza szyi zwana miękkim kołnierzem w naturalny sposób łagodzi ból szyi spowodowany spondylozą, ale należy ją nosić tylko przez krótki czas. Ciągłe stosowanie pozwala osłabić mięśnie szyi.
Jeśli masz ciągły ból szyi, który powoduje tak silny ból, że nie możesz zasnąć nawet przy dostępnym bez recepty bólu, lub który uniemożliwia Ci odwrócenie głowy na jedną lub drugą stronę, poszukaj profesjonalnej pomocy.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly